Znalosti a zkušenosti

PhDr. Lenka Čadová

Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy.

Další studium

HeartMath Institute (USA)

Certifikovaný odborník HeartMath
Certifikovaný Resilience Mentor

Firstbeat (Finsko)

Cerifikovaný Lifestyle specialista
Firstbeat Sports specialista

VedaPulse (Rusko)

HRV akademická diagnostika
Zdravotní doporučení v oblasti naturopatie, ájurvédy a přírodní medicíny

NAMA (Rusko)
Mezinárodní školení a webináře pod vedením světových lektorů

ACÁRA (Indie – Kerala)
Amrita Centrum pro pokročilý výzkum v ájurvédě.
Certifikovaný profesionál ájurvédy

Vasanta Institute of Ayurveda (Indie/USA)

Certifikovaný specialista pulzové diagnostiky

Vzdělání směřuji k využití vědecky ověřitelných metod a technologii, které lidem umožní snadno  a účinně pracovat se svým tělem, myslí  a duší tak aby proběhlé změny byly dlouhodobě udržitelné.

Věnuji se také ájurvédské bylinné terapii a konzultuji na e-shop se synergickými bylinnými potravními doplňky Ayurmed.store. Vzdělání v bylinné terapii mi poskytuje   Dr. Nitin Agrawal (Indie) ,  Atreya Smith (Švýcarsko) a Dr. Ajayan Sanandan (Indie)

Svou práci mám ráda, a proto hledám a inspiruji se různými metodami a přístupy sloužící v seberozvoji. Zajímám se o nové vědecké trendy v péči o psychické a fyzické zdraví, které využívám v práci s klienty i v osobním životě.

Inspiruji se filosofií východních kultur např. ZEN, buddhistickými přístupy nebo japonskou psychoterapií Morita a mnoha jinými.

V životě mě ovlivnil život mých rodičů, který je postaven na zkušenostech mých předků, kteří žili v souladů s okolím a moudrostí předávanou jejich rodiči.  Moje děti a manžel, jsou těmi, kteří mě podporují v práci, ale zároveň mi ukazují praktické funkční návody v životě.

Lidé, kteří mi byli a jsou inspirací:

  • Doc.PhDr. Jaroslav Koťa, psycholog a filosof, který mne naučil lásce k filosofii a ukázal jiné pohledy na život.

  • Helena Jarkovská, mistryně v gymnastice, která mě přivedla na cestu práce s tělem a naučila mě úctě a obdivu k fyzickému, předala mi disciplínu, jako nezbytný předpoklad k seberozvoji.

  • Anna Kapihe (USA), mistryně v judó a havajská kahuna, která mi dala nahlédnout do tradic havajských léčitelů a provedla mě praktickou zkušeností tradičního léčení.

  • Soke Yamaue (Japonsko/Dánsko), šaolinský mistr, který pootevřel svět, o kterém jsem dosud četla jen v knihách. Jeho techniky prakticky ukazují, jak mysl ovládá naše fyzično.

  • Gregg Braden (USA), geolog, vědec a badatel, trávící čas v odlehlých klášterech a studující moudrosti dávných proroků a přinášející inovativní přístupy do nejnovějších vědeckých přístupů. Díky jeho přednáškám a přístupům lze využít tisícileté moudrosti a zkušenosti s vědou a naším vztahem ke světu.

  • Dr. Ram Manohar (Indie) jako vynikající vědec a ředitel ACÁRA. Je také garantem ministerstva AYUSH usilujícím o  propojitelnost se západními lékařskými přístupy. Je to můj skvělý učitel ájurvédy.

  • Dr. Ayu Prof. Ashtavaidya Narayanan Nambi (Indie) další můj učitel ájurvédy. Je členem slavné tradice Ashtavaidyů. Ashtavaidyové jsou tradiční ájurvédští lékaři v Kerale kdysi léčícími královskou rodinu v Malabaru. Patří ke kastě Nambúdiri. Jsou mistry osmi větví medicíny, z nichž pochází jméno Ashtavaidya. 

  • MUDr. Oleg Sorokin, PhD. (Rusko). Je to renesanční člověk. Proděkan lékařské fakulty v Novosibirsku. Vynálezce VedaPulse, zařízení pro HRV akademickou diagnostiku srdečního pulzu a zdravotní doporučování dle tradičních lékařských systémů. Je dále ředitelem NAMA, velkým fandou, znalcem a propagátorem ájurvédy ale také dalších tradičních lékařských systémů jako jsou tradiční čínská medicína, tibetská medicína a nebo korejská SU-JOK. 
  • Dr. Vasant Lad (Indie/USA) je mým skvělým vzorem a učitelem ájurvédy. Jeden z největších světových odborníků a učitelů palpační pulzové diagnostiky. Řídí Ayurveda Institute v Albuquerque (Nové Mexiko, USA) a je členem řídících orgánů různých ájurvédských organizací a sdružení. Napsal četné knihy a články o ajurvédské medicíně a učí lékaře, praktiky alternativního lékařství a laiky po celém světě.

A mnoho dalších úžasných a dobrých lidí…

Motto, které mám ráda:

“Pouze tiché srdce může uzdravit churavějící mysl.”