Sportovní poradenství

• Kaučování a optimalizace výkonu.

Dnešní sportovci dosahují fyzických hranic lidského těla. Dosažení možnosti psychického  bohatství je předpokladem výkonu.  Otevření „vnitřního sportovce“ je předpokladem pro nové obzory a výkonnost.

  1. Techniky zlepšení koncentrace, meditace a relaxace, vizualizace
  2. Soustředěná mysl a vyrovnané emoce
  3. Správný postoj
  4. Zaměření na cíl
  5. Nácvik „zóny“, s použitím tréninku HRV biofeedback
  6. 3 denní měření stresu a obnovy energie.

• Měření aktuálního výkonu a sportovní zátěže pro jednotlivce a skupiny.

Pomocí specializované techniky se měří aktuální fyzická kondice a výkonnost, v průběhu zatížení – tréninku, přípravného zápasu nebo během závodu. Tím je možné přesně dávkovat a určit míru zatížení během tréninku nebo zápasu tak, aby nedošlo k přetížení sportovce nebo naopak k podcenění.
Trenér, tak objektivně víc co, kolik a jak zátěž dávkovat. Ve skupině tak snadno individualizuje potřeby jednotlivých sportovců.
Zařízení je vyvinuté sportovní univerzitou ve Finsku.

Co má trenér k dispozici:

1. Přehled o intenzitě tréninku  (Aktuální hodnoty tepové frekvence, % max srdeční frekvence a % VO2max, hodnoty kcal spotřeby, přehled o EPOC).
2. Fyziologická data, která mu umožní lepší tréninková rozhodnutí.
3. Individuální přístup v týmových sportech.
4. Přehled o obnově sil a regenaeaci.
5. Efektivní testování sportovní výkonnosti.

• Meditační cvičení pro sportovce

Sport a relaxační a  meditační cvičení se vzájemně dobře podporují a doplňují. Meditační cvičení pomáhají objevit naše skryté schopnosti a možnosti. Sportovci, kteří používají meditací a relaxací zlepšují fyzickou výkonnost a pomáhají budovat emoční a psychickou stabilitu.
Během sportovního výkonu se učíme ztišit a zklidnit mysl, překonávat své možnosti i sebe sama a neustále pracovat na svém seberozvoji.