Fyziologická měření pro diagnostiku ve sportu, práci a životním stylu

Měření lidské fyziologie ve sportu, náročných povoláních a životním stylu

Motto naší koncepce:
„Objektivní měření – výkonné řešení.“

Cíle koncepce:

  • Prevence fyzických a psychických obtíží, problémů a snížení nemocnosti.
  • Seznámení s možnostmi náprav a způsobu řešení.
  • Výuka a nácvik metod umožňující snížení obtíží.
  • Péče o psychickou a fyzickou rovnováhu, zdraví a odolnost.

Použité metody:

  1. Metody diagnostiky emoční a fyzické zátěže – moderní monitorovací a vyhodnocovací metody, které umožňují diagnostikovat stresové zatížení, obnovu energie, fyzickou a psychickou kondici. Technologie a patentované algoritmy společnosti Firstbeat (Finsko).
  2. Trénink HRV biofeedback-k výcviku a ovlivnění autonomního nervového systému. Tyto technologie a techniky umožňují objektivní ovlivňování a trénink duševní rovnováhy a fyzické uvolněnosti. Umožňující preventivní péči o fyzickou i psychickou stránku člověka. Tréninkové techniky a technologie byly vyvinuty HeartMath Institutem v USA.
  3. Interaktivní školení zaměřeně na pochopení vlastních stresových faktorů a možnosti práce s nimi. Praktické rady a metody seberegulace, které může využít každý sám v každodenní pracovní i osobní realitě.

Použité metody jsou založené na diagnostice proměnlivosti srdeční frekvence (HRV) a biofeedback tréninkových metodách.  Tím, že získáme povědomí o fyziologické informaci, biofeedback nám umožňuje ovládat „automatické“ fyziologické procesy. V každodenním životě nás všech, a hlavně lidí, kteří mají vysoce stresové pozice, jako jsou piloti, vojáci, policisté či hasiči – lze použít psychofyziologické techniky a biofeedback ke snížení zbytkového napětí, které každodenně cítíme. Tím snižujeme dopad stresu na domácí i profesionální život.