Znalosti a zkušenosti

Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy.

Další vzdělání  jsem získala v:

 • HeartMath institutu (USA),
 • Firstbeat (Finsko),
 • VedaEducation (Rusko) 
 • Amrita University v Kerale (Indie) – ÁCÁRA – Amrita Centrum pro pokročilý výzkum v ájurvédě.

Jsem členem NAMA, což je ruská asociace ájurvédy.  Pořádá mnoho odborných webinářů, seminářů a kurzů ve spolupráci s vysoce erudovanými lektory z celého světa.

Vzdělání směřuji k využití vědecky ověřitelných metod a technologii, které lidem umožní snadno  a učinně pracovat se svým tělem, myslí  a duší tak aby proběhlé změny byly dlouhodobě udržitelné.

Věnuji se také ájurvédské bylinné terapii a konzultuji na e-shop se synergickými bylinnými potravními doplňky Ayurmed.store, Bylinnou  terapii  mne učí především Dr. Nitin Agrawal (Indie) a Atreya Smith (Švýcarsko).

Svou práci mám ráda, a proto hledám a inspiruji se různými metodami a přístupy sloužící v seberozvoji. Zajímám se o nové vědecké trendy v péči o psychické a fyzické zdraví, které využívám v práci s klienty i v osobním životě.

Inspiruji se filosofii východních kultur např. ZEN, buddhistickými přístupy nebo japonskou psychoterapií Morita a mnoha jinými.

V životě mě ovlivnil život mých rodičů, který je postaven na zkušenostech mých předků, kteří žili v souladů s okolím a moudrostí předávanou jejich rodiči.  Moje děti a manžel, jsou těmi, kteří mě podporují v práci, ale zároveň mi ukazují praktické funkční návody v životě.

Lidé, kteří mi byli a jsou inspirací:

 • Doc.PhDr. Jaroslav Koťa, psycholog a filosof, který mne naučil lásce k filosofii a ukázal jiné pohledy na život.

 • Helena Jarkovská, mistryně v gymnastice, která mě přivedla na cestu práce s tělem a naučila mě úctě a obdivu k fyzickému, předala mi disciplínu, jako nezbytný předpoklad k seberozvoji.

 • Anna Kapihe (USA), mistryně v judó a havajská kahuna, která mi dala nahlédnout do tradic havajských léčitelů a provedla mě praktickou zkušeností tradičního léčení.

 • Soke Yamaue (Japonsko/Dánsko), šaolinský mistr, který pootevřel svět, o kterém jsem dosud četla jen v knihách. Jeho techniky prakticky ukazují, jak mysl ovládá naše fyzično.

 • Gregg Braden (USA), elektrotechnik, vědec a badatel, trávící čas v odlehlých klášterech a studující moudrosti dávných proroků a přinášející inovativní přístupy do nejnovějších vědeckých přístupů. Díky jeho přednáškám a přístupům lze využít tisícileté moudrosti a zkušenosti s vědou a naším vztahem ke světu.

 • Dr. Ram Manohar (Indie) jako vynikající vědec a ředitel ÁCÁRA. Je také garantem ministerstva AYUSH usilujícím o  propojitelnost se západními lékařskými přístupy. Je to můj skvělý učitel ájurvédy.

 • Dr. Ayu Prof. Ashtavaidya Narayanan Nambi (Indie) další můj učitel ájurvédy. Je členem slavné tradice Ashtavaidyů. Ashtavaidyové jsou tradiční ájurvédští lékaři v Kerale kdysi léčícími královskou rodinu v Malabaru. Patří ke kastě Nambúdiri. Jsou mistry osmi větví medicíny, z nichž pochází jméno Ashtavaidya. 

 • MUDr. Oleg Sorokin, PhD. (Rusko). Je to renesanční člověk. Proděkan lékařské fakulty v Novosibirsku. Vynálezce VedaPulse, zařízení pro HRV akademickou diagnostiku srdečního pulzu a zdravotní doporučování dle tradičních lékařských systémů. Je dále ředitelem NAMA, velkým fandou, znalcem a propagátorem ájurvédy ale také dalších tradičních lékařských systémů jako jsou tradiční čínská medicína, tibetská medicína a nebo korejská SU-JOK. 

A mnoho dalších úžasných a dobrých lidí…

Motto, které mám ráda:

„Pouze tiché srdce může uzdravit churavějící mysl.“